AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1328171

Kalendarz Biegacza

Inne

Trasy treningowe AB

Na start jedziemy pociągiem do Jeżewa. Większa część treningu wiedzie bocznymi asfaltowymi drogami, nie brakuje i odcinków szutrowych. W pierwszej części biegu mijamy jezioro Stelchno, a w Czersku Świeckim kierujemy się na Rulewo. Potem, już w lesie odbijamy w prawo, a następnie w lewo w stronę Dolnej Grupy. W Pile Młyn wbiegamy „pod prąd” na trasę majowego półmaratonu śladami Bronka. Meta na marinie.

ZOBACZ TRASĘ!

Wąskie, mało uczęszczane drogi i urokliwa okolica to atut tej trasy. Start i meta treningu przed Plażą Miejską. Na 10-11 km czeka nas wymagający podbieg do Wielkich Lnisk, a za Nicwałdem kolejna górka. Potem jednak odpoczniemy na zbiegu do Węgrowa. Dalej mijamy szkołę w tej miejscowości, a w końcowych czterech kilometrach biegniemy tymi samymi scieżkami, którymi wyruszaliśmy na wycieczkę.

ZOBACZ TRASĘ!

Start i meta na Plaży Miejskiej w Rudniku. Z ulicy Zaleśnej kierujemy się do skrzyżowania Jaskółczej z Warszawską, dalej za schroniskiem dla psów podbiegamy polnymi ścieżkami do Wielkich Lnisk. Na tej drodze albo błoto, albo piachy, czyli zawsze coś dla biegaczy. Na półmetku sklep. A potem, obiegając Wielka Księżą Górę wracamy do Grudziądza przez Węgrowo, Gać i osiedle Lotnisko.

ZOBACZ TRASĘ!

Miło jest czasem finiszować w G-dzu, ale wyruszać w zupełnie innym miejscu. Taką treningową frajdę daje trasa z Chełmna. Na start najlepiej zorganizować dojazd we własnym zakresie. Potem, począwszy od chełmińskiego rynku, poprzez ścieżkę wzdłuż drogi do Podwieska (sklep!) i dalej Łunawy, podbieg w Gogolinie i długi finisz do Ronda Dmowskiego w naszym mieście, czeka na wszystkich mnóstwo biegowych wrażeń.    

ZOBACZ TRASĘ!

Zimowe środowe treningi AB wyglądają właśnie tak. Spotykamy się przy Rondzie ks. J. Popiełuszki u wlotu do Lasu Rudnickiego, stamtąd też po wspólnej przebieżce rozbiegamy się do domów. A w ramach trasy obiegamy osiedle Lotnisko, a następnie Park Miejski i finiszujemy ścieżką wzdłuż Trasy Średnicowej. Trochę tu niedogodności takich jak skrzyżowania i sygnalizacje świetlne, ale można się przyzwyczaić.

ZOBACZ TRASĘ!

Start i meta na grudziądzkiej Marinie. Do półmetka biegniemy Wiślaną Trasą Rowerową, a następnie przez Nową Wieś, Parski i wałem przeciwpowodziowym do Zakurzewa. Chwilę za mostkiem nad Osą zaczynamy się wspinać, a przed szczytem mamy prawdziwy podbieg. Ale widok z Gór Łosiowych rekompensuje ten wysiłek. Powrót do Grudziądza proponujemy trochę innym szlakiem. Całość widokowa i różnorodna.

ZOBACZ TRASĘ!

 

 

Sponsorzy Biegu WOŚP


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB