AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1328171

Kalendarz Biegacza

Inne

POCZĄTKI

Jesteśmy amatorskim klubem zrzeszającym miłośników biegania z Grudziądza i okolic. Nasze początki to kwiecień 2012 roku i zorganizowana przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, prowadzona przez trenera Jarosława Czubaszka z miejscowej Olimpii szkółka biegowa. Jej finałem była akcja "Polska Biega", po której zakończeniu postanowiliśmy kontynuować spotkania pod szyldem Akademii Biegania. 

Od tego czasu trzy razy w tygodniu trenujemy wspólnie w Lesie Rudnickim, poza tym w mniejszych grupach bądź indywidualnie biegamy właściwie codziennie, w różnych częściach miasta. Z biegania, najprostszej i najbardziej dostępnej formy ruchu czerpiemy przyjemność i energię, to przede wszystkim dobra zabawa i radość z pokonywania swoich słabości. A przy okazji możliwość poznawania nowych ludzi i integracji środowiska.

STOWARZYSZENIE

Cieszymy się z każdego treningu, startu w zawodach, rekordu życiowego. Chęć dalszego dzielenia się naszą pasją sprawiła, że 18 stycznia 2014 roku powołaliśmy do życia stowarzyszenie. Grudziądzki Klub Biegacza Akademia Biegania Grudziądz skupia aktualnie prawie 100 osób. Są wśród nas zarówno osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na biegowych trasach, jak i doświadczeni biegacze.

Biegają z nami m.in. ultramaratończycy, w tym Andrzej Dolewski i Ireneusz Lipiński oraz liczni maratończycy. Zrzeszamy całe pokolenia. Nasz zapał i zaangażowanie wykorzystujemy propagując zdrowy styl życia wśród grudziądzan. Od początku staramy się rozbiegać nasze miasto. Regularnie startujemy też w zawodach, także za granicą, gdzie z powodzeniem reprezentujemy klub i promujemy miasto.

IMPREZY AB

Z naszej inicjatywy odbywa się w Grudziądzu coraz więcej imprez biegowych. Kiedyś trudno było znaleźć na nie chętne osoby, dzisiaj limity zgłoszeń wypełniają się bardzo szybko. Współorganizujemy szkółki biegania, Rajd Niepodległości, a także Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Bieg dla Kobiet. A naszym pierwszym i najważniejszym "dzieckiem" jest organizowany od 2012 roku Bieg Trzech Plaż. 

TRENINGI I TRASY

Spotykamy się w środy o godzinie 18 oraz w soboty i niedziele o godzinie 9 przed Plażą Miejską nad Jeziorem Rudnickim. Zimą start środowych treningów przenosimy na plac przy rondzie księdza Jerzego Popiełuszki u wlotu do Lasu Rudnickiego. Wtedy biegamy najczęściej dookoła osiedla Lotnisko i Parku Miejskiego, wzdłuż Trasy Średnicowej lub na osiedle Strzemięcin.

Wiosną, latem i jesienią nasze podstawowe trasy to leśne ścieżki Rudnika, a w przypadku długich wybiegań i podgrudziądzkie drogi. Biegamy więc sześć, osiem, dwanaście, ale także dwadzieścia dwa czy ponad trzydzieści km. Tempo i dystans zawsze dostosowujemy indywidualnie. Czyli tak, żeby nikt kto nie lubi, nie biegł sam. Dobiegamy, dojeżdżamy na miejsce zbiórki i... ruszamy.

DOŁĄCZ DO NAS

Członkiem naszego Klubu może zostać każdy. Niezależnie od wieku, biegowego stażu i wyników. Na treningi zapraszamy doświadczonych biegaczy, ale też i tych mniej zaawansowanych, oraz osoby, które chcą dopiero spróbować tej formy rekreacji. Aby biegać w barwach Akademii Biegania Grudziądz wystarczy po prostu przyjść na trening. Pierwszy, drugi... kolejny... I dołączyć do naszego Stowarzyszenia.

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz mieć konto na naszej stronie.

 

 

Sponsorzy Biegu WOŚP


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB