AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1330091

Kalendarz Biegacza

Inne

To był rekordowy Bieg Trzech Plaż. Szósta edycja naszej imprezy zgromadziła łącznie na starcie ponad 1000 uczestników. Frekwencja dopisała zarówno podczas startów dzieci i młodzieży, jak i głównej rywalizacji na trasie wokół Jeziora Rudnickiego.

W biegach towarzyszących nie prowadziliśmy klasyfikacji miejsc, tu chodziło przede wszystkim o dobą zabawę i okazję do rodzinnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Nie oznacza to oczywiście, że na trasie zabrakło rywalizacji, każdy starał się oczywiście dobiec do mety jak najszybciej.

Walka o zwycięstwo i to na bardzo wysokim poziomie toczyła się w biegu głównym, po raz pierwszy prowadzącym nie tylko przez plaże Delfin i Dziką, ale również przez westernowe miasteczko Mega Park. Zwycięsko wyszedł z niej Andrzej Rogiewicz, który pokonał Mateusza Guzmanna (obaj Grudziądz) i Mariusza Wojdyło (Brodnica). Wśród Pań najszybsza była Marzena Raniszewska (Grudziądz), przed Julitą Żukotyńską (Grupa) i Żanetą Ludą (Radoszki).

Na dziesiątym miejscu do mety na Plaży Miejskiej dotarł gość specjalny imprezy Robert Korzeniowski. Czterokrotny mistrz olimpijski, który przyjechał do Grudziądza na zaproszenie partnera B3P fundacji Lider Animator nie tylko zresztą wystartował, ale również przeprowadził rozgrzewkę, wręczał nagrody, rozdawał autografy i chętnie rozmawiał z uczestnikami niedzielnego biegu.

Na mecie na biegaczy oprócz wody i napoju izotonicznego czekały oczywiście medale, te wręczali m.in. brat mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego prezydent Grudziądza Robert Malinowski i jego trener Ryszard Szczepański, były też kiełbaski z grilla i lody. Całą imprezę wzbogaciły liczne stoiska firmowe, na których prowadzone były m.in. badania i promowany zdrowy styl życia, można było też liczyć na masaż. W tym roku zawodom towarzyszył nie tak jak zwykle upał, ale dobra biegowa pogoda, a zawodników oklaskiwała na plaży miejskiej naprawdę liczna grupa kibiców.

Oklaskiwała też pokazy flyboardingu i rockowy zespół „Hope”, który podkręcił udanie atmosferę oczekiwania na ceremonię wręczenia nagród. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali bony podarunkowe do sklepu sportowego, vouchery i statuetki. Rozlosowaliśmy też kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród, a oprócz medali wszyscy wyjechali do domów z bogatymi jak zwykle u nas pakietami startowymi.

VI Bieg Trzech Plaż przejdzie z pewnością do historii. I to z jeszcze jednego powodu. Pod koniec imprezy w obecności tłumu biegaczy i kibiców prezes AB Andrzej Dolewski poprosił o rękę swoją dziewczynę Elę Hulewicz. Był pierścionek, łzy szczęścia,gromkie brawa i gratulacje, oświadczyny zostały przyjęte!

Na koniec podziękowania. Jako współorganizatorzy za pomoc w przygotowaniu biegu dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom, a za świetną jak zwykle współpracę Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Wypoczynku. Szczególne podziękowania kierujemy zaś do licznych wolontariuszy czyli grudziądzkich seniorów, harcerzy, uczniów klas mundurowych (Związek Strzelec), perkusistów i zespołu z pracowni muzycznej OPP, czy pokojowego patrolu WOŚP, którzy wspierali nas przez całą imprezę.

Chcielibyśmy też podziękować wszystkim uczestnikom i osobom obecnym w niedzielę na Plaży Miejskiej za stworzenie naprawdę świetnej sportowej i rodzinnej zarazem atmosfery. Do zobaczenia za rok!!

WYNIKI     GALERIE I FILMY

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz mieć konto na naszej stronie.

 

 

Sponsorzy Biegu WOŚP


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB