AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1308369

Kalendarz Biegacza

Inne

Urodziłem się w Grudziądzu - rocznik 1972. Moja styczność z sportem rozpoczęła się pod koniec szkoły podstawowej, do której uczęszczałem od samego początku jej powstania a była to „7” im. Bronisława Malinowskiego. W tym czasie po raz pierwszy miałem idola, z którego mógłbym brać przykład. Był to strzał w dziesiątkę, bo jak zauważyłem u siebie miałem predyspozycje na długodystansowca. Uczęszczałem na zajęcia szkolnego klubu sportowego oraz załapałem się do sekcji lekkoatletyki Olimpii Grudziądz, gdzie trenowałem pod okiem trenera Zbigniewa Szubringa. Biegałem wtedy na 800 m, 1000 m i przełaje. Jakiś wielkich osiągnięć nie było. Z tego, co pamiętam byłem trzeci na 

mistrzostwach makroregionu w biegu na 800 m. Naukę kontynuowałem w Technikum Mechanicznym. Również i tą szkołę ukończył nasz złoty olimpijczyk Bronisław Malinowski. Po zdaniu matury w 1992 rozpocząłem naukę w szkole chorążych Straży Granicznej i po jej ukończeniu na następne 20 lat związałem się z Szczecinem, gdzie pracowałem jako funkcjonariusz przechodząc różne szczeble kariery zawodowej.

Jednak sport zawsze był ze mną i płynął w mojej krwi. Na jakiś czas związałem się z rowerem, z którego nie schodziłem przez wiele kilometrów. Udało mi się zdobyć III miejsce w Mistrzostwach Polski służb mundurowych "Rowerowy Patrol Roku 2007". Po tym okresie dzięki moim predyspozycjom wytrzymałościowym spróbowałem powrócić do biegania. Przyszło to w miarę łatwo i już po kilku miesiącach treningów w marcu 2008 zaliczyłem mój pierwszy półmaraton w czasie 1:33 (Warszawa). Następnie był pierwszy maraton w Gdańsku w czasie 4:09. Kolejne lata to już poprawianie czasów i kolejne życiówki. Maraton 3:12 i dążenie do wyniku 3:00, półmaraton 1:21 oraz 10 km w czasie 36 minut. Jednak już od jakiegoś czasu myślałem o ultra maratonie. Okazja taka nadarzyła się w styczniu 2013 r gdzie wraz z kolegą przebiegliśmy w ramach WOŚP 101 km.

Jednak wracając jeszcze do mojego skromnego życiorysu to dzięki temu, że pracowałem w służbach mundurowych w dość młodym wieku przeszedłem na emeryturę. Jako że ciągle marzyłem, aby powrócić do mojego rodzinnego miasta Grudziądza postanowiłem zamknąć rozdział związany z Szczecinem. W styczniu 2012 wróciłem na stare śmieci. Długo nie szukałem ścieżek biegowych tylko powróciłem na te zapamiętane z młodości w lesie rudnickim. Od tego też momentu szukałem na forach związanych z bieganiem innych osób z mojego miasta, z którymi mógłbym wspólnie trenować jak robiłem to dotychczas w Szczecinie. Po drodze mijałem pojedynczych biegaczy, ale było to tylko machnięcie ręką na powitanie. Pierwsza okazja zapoznania się z grudziądzką bracią biegową nadarzyła się w kwietniu 2012 r w ramach wspólnej akcji przygotowań do „Polska Biega” prowadzonej przez MORiW. Od tego momentu moje życie nabrało nowych barw i już wiedziałem co będę robił na emeryturze. Zaangażowałem się w powstanie grudziądzkiej grupy biegowej, którą nazwaliśmy Akademia Biegania Grudziądz. Zacząłem prowadzić forum, następnie naszą stronę internetową, teraz pracuję nad powołaniem stowarzyszenia. Już teraz widać efekty naszej wspólnej pracy pod szyldem AB. W czerwcu 2012 r. zorganizowaliśmy Bieg Trzech Plaż a już czeka nas kolejna edycja. Jesteśmy również partnerem przy organizacji I Grudziądzkiego Półmaratonu. Zapewne jeszcze nie raz usłyszycie o nas, ale to już do zapoznania na naszej stronie internetowej. Myślę, że na tym zakończę swoją historię, którą zapewne będę jeszcze poszerzał. 

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz mieć konto na naszej stronie.

 

 

Sponsorzy Biegu WOŚP


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB