AKADEMIA BIEGANIA

Grudziądz biega

Treningi AB

ŚR. 18.00 RONDO KS. POPIEŁUSZKI BIEGANIE

SB. 9.00, PLAŻA MIEJSKA BIEGANIE

ND. 9.00, PLAŻA MIEJSKA DŁUGIE WYBIEGANIE

Partnerzy AB

 

 


Pogoda dla biegaczy

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 1 użytkownik.

  • urbaś
Odsłon artykułów:
1330098

Kalendarz Biegacza

Inne

https://www.endomondo.com/routes/742204457

 

W celu dokładnego zapoznania się z trasą kliknij na powyższą mapę.

Bieg Trzech Plaż jak sama nazwa mówi prowadzi przez trzy plaże. Leżą one nad malowniczym jeziorem. Poniżej szczegóły.

Jezioro Rudnickie Wielkie - jezioro przepływowe położone w granicach Grudziądza, jego powierzchnia to 177,7 ha, maksymalna głębokość wynosi 11,5 m, lustro wody znajduje się 22,6 m n.p.m. Na jeziorze znajduje się wyspa o powierzchni 0,7 ha. Przeciętny czas trwania pokrywy lodowej na jeziorze w latach 1960-1970 wynosił 130 dni. W 1982 roku ułożono na dnie jeziora dwa rurociągi: o długości 312 m i 565 m, a 16 września 1990 roku trzeci rurociąg o długości 360 m - w celu odprowadzenia do rzeczki Rudniczanki przeżyźnionych beztlenowych wód naddennych. Okolice jeziora zachęcają do rekreacji i aktywnego wypoczynku. Oprócz tego na jego brzegach znajduje się wiele ośrodków wczasowych, wypożyczalni sprzętu sportowo-turystycznego, punktów małej gastronomii, kempingów, plaż, przystani wioślarskich i ośrodków żeglarskich. Wokół jeziora rozciągają się lasy. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez Grudziądzan i nie tylko, zarówno latem jak i w inne pory roku.

Plaża miejska przy ul. Zaleśnej to od lat ulubione miejsce spędzania wolnego czasu przez grudziądzan oraz turystów wypoczywających w naszym mieście. Z kąpieli słonecznych korzystać można na czystym piasku lub trawie, w cieniu, pod drzewami. Woda na kąpielisku jest pod stałym nadzorem Sanepidu. Poza strzeżonym przez wykwalifikowaną kadrę ratowników WOPR kąpieliskiem z pomostem i skocznią funkcjonuje tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, z rokrocznie uzupełnianym wyposażeniem (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne), wypożyczalnia rowerów, boiska do piłki plażowej, na których grają zarówno plażowicze jak i uczestnicy turniejów siatkarskich o zasięgu regionalnym.

Przy plaży istnieje restauracja Korsarz, która oferuje lody, napoje, przekąski, obiady, posiłki dla grup zorganizowanych oraz organizuje uroczystości rodzinne i imprezy rozrywkowe. Kilka razy w sezonie na plaży organizowane są imprezy, zawody, pokazy, koncerty.

Dla najmłodszych jest plac zabaw, istnieje możliwość zorganizowania ogniska.

Plaża należy do Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu i stanowi część kompleksu, na który składa się też sąsiadujący z nią Camping nr 134. W skład sezonowej bazy noclegowej wchodzą pole namiotowo-caravaningowe oraz modernizowane aktualnie domki.

Na plaży miejskiej usytuowane zostaną zarówno start jak i meta B3P.

http://www.moriw.pl/plaze/nad-jez-rudnickim

Gminny Ośrodek Wypoczynkowy „DELFIN” w m miejscowości Biały Bór gmina Grudziądz położony jest nad Jeziorem Wielkim Rudnickim. Ośrodek powstał na początku lat 80, XX wieku i stanowił miejsce wypoczynku pracowników G.Z.P.Gum „Stomil” i ich rodzin. W roku 1995 został przejęty przez gminę Grudziądz w stanie znacznej degradacji i wysiłkami obecnego użytkownika został wyremontowany, rozbudowany i przystosowany do urozmaiconych form wypoczynku również przez osoby niepełnosprawne. Ośrodek położony jest w kompleksie Lasu Rudnickiego, co daje wspaniałe warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny do jesieni.

Na plaży Delfin usytuowana zostanie pierwsza lotna premia B3P. Będzie to drugi km biegu.

http://www.plazadelfin.pl/

Plaża tzw. "dzika" przy ul. Jeziornej to głównie miejsce wypoczynku dla miłośników żeglarstwa oraz dla mieszkańców południowych dzielnic miasta. Dla plażowiczów przygotowano tam punkt gastronomiczny a nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR.

A wszystko to bezpośrednio przy lesie rudnickim, lesie mieszanym z przewagą sosny i świerku, o specyficznym mikroklimacie, który wraz z jeziorem stanowi strefę ciszy, gdzie można odpocząć od zgiełku i hałasu.

Na plaży dzikiej usytuowana zostanie druga lotna premia B3P. Będzie to szósty km biegu.

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz mieć konto na naszej stronie.

 

 

Sponsorzy Biegu WOŚP


 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Społeczność B3P

Foto

NIEDZIELNE WYCIECZKI Z AB